Jak poznat a vybrat kvalitní povlečení

V posteli totiž strávíme třetinu svého života, tak proč si tu třetinu ještě více nezpříjemnit. Kvalitní povlečení by nám mělo být příjemné na dotek a pohodlné, také bychom při výběru měli myslet na to, zda máme nějaké alergie.

 

Klaďte důraz na materiál

 

Materiál ložního povlečení by měl být první faktor, který vás ovlivní při výběru. Povlečení z dlouhovláknité bavlny poskytuje požadovaný komfort a dlouhou životnost oproti povlečením a prostěradlům z krátkovláknité bavlny.

 

Aby povlečení neprasklo aneb pozor na švy

 

Asi jen málokdo se při výběru povlečení ohlíží na švy, avšak tento často podceňovaný faktor, hraje při výběru povlečení důležitou roli. Zaručují nám totiž trvanlivost a kvalitu povlečení. Kvalitní švy na ložním povlečení by měly být šité těsnými rovnými stehy a s hustotou pět stehů ne jeden centimetr. Platí zde pravidlo, že čím více stehů povlečení má, tím bude odolnější. Pokud jsou švy příliš dlouhé je pravděpodobné, že se povlečení při praní roztrhne.

 

Hustota příze jako nejrozšířenější měřítko kvality

 

Spolehlivým nástrojem, jak poznat vysoce kvalitní povlečení od toho nekvalitního, je podívat se na hustotu příze. Hustota pod 200 nití na palec čtvereční nám ukazuje, že se jedná o ne příliš kvalitní povlečení a doporučujeme zvolit hustotu vyšší. Hustota nití 200 až 300 nití na palec čtvereční je pak znakem vysoké kvality ložního povlečení. Můžete se setkat také s hustotou příze přesně o 300 nitích na palec čtvereční, což je považováno za nejkvalitnější evropské povlečení.

 

Při výběru povlečení myslete také na zemi původu a raději sáhněte po evropské výrobě. Ta je známá svým vyspělým textilním průmyslem. I když se můžete na trhu setkat také s povlečením z asijské dovozu, stále se jedná o výrobu s nízkými náklady a tedy i méně kvalitním zpracováním. Stejně důležitá je i cena. Nekupujte příliš levné povlečení ani polštáře, ty mohou být znakem nekvalitního zboží. Avšak ani příliš drahé produkty nemusí být zárukou kvality. Pokud si nejste s výběrem jisti, obraťte se raději na odborníka.

 

 

Český výrobek

Tradiční výrobky z české republiky

Doprava zdarma

Objednejte nad 1 500 Kč a dopravu uhradíme za vás

Velkoobchod

Kvalitní výrobky za nejnižší možné ceny