Jak složit napínací prostěradlo

Prostěradla chrání matraci před mechanickým poškozením nebo zašpiněním. Přesto doporučujeme pořídit chrániče matrací, aby byla ochrana matrace maximální. Není nic příjemnějšího než si zalézt do čerstvě povlečené voňavě postele s vypraným povlečením a prostěradlem. Jelikož jsou napínací prostěradla opatřena gumou, je mnohdy obtížné je po vyprání a vysušení správně poskládat. Jak prostěradlo složit, aby z něj nebyla jen zmuchlaná koule v šuplíku? Podívejte se na náš návod, jak složit napínací prostěradlo do pár vteřin.


1.    Postavte se a ruce vložte dvou rohu na delší straně prostěradla. Následně ruce přiložte k sobě a oba konce spojte, tak, že jeden roh přetáhnete přes druhý roh prostěradla.
2.    Stejný postup opakujte se zbývajícími rohy, přičemž první dva rohy držte stále spojené v jedné ruce. Pokud máte při skládání potíže udržet rohy pohromadě, položte si prostěradlo na stůl nebo postel.
3.    Všechny rohy prostěradla přiložte k sobě a spojte v jeden.
4.    Poté co máte všechny čtyři rohy spojené, přehněte látku s gumou, abyste docílili jednotného tvaru širokého pruhu. Zarovnáme prostěradlo a upravíme případné nerovnosti.
5.    Teď už stačí jen prostěradlo klasicky poskládat do jednotného požadovaného tvaru.


Takto složené prostěradlo se zbytečně nemačká, lze jej snadno uložit do skříně a nezabírá tolik místa, jako ostatní nepraktické „koule“, které jste doteď skládali.


Na trhu si můžete vybrat také klasické prostěradlo bez gumy, které je sice snazší na skládání, nicméně se může na posteli snadno srolovat. Vybírat také můžete z různých materiálů, jako je frotébavlna nebo také jersey prostěradlo.


Pokud si nevíte s výběrem vhodného prostěradla rady, podívejte na naše tipy, jak vybrat materiál prostěradla.

Český výrobek

Tradiční výrobky z české republiky

Doprava zdarma

Objednejte nad 1 500 Kč a dopravu uhradíme za vás

Velkoobchod

Kvalitní výrobky za nejnižší možné ceny