Jak správně skladovat a stlát peřiny a polštáře

Dávejte si pozor na vlhkost

Vlhkost a teplo a je ideálním prostředím pro množení a udržování roztočů. Na to by měli myslet hlavně alergici. Snažte se proto peřiny a polštáře udržovat v teple mezi 22 až 26 stupni Celsia. Peřiny a polštáře ihned nestelte, jelikož je z nich potřeba nejdříve dostat vlhkost a teplo. Kde se v peřinách vlhkost vzala? Odpověď je jednoduchá, jelikož lidský organismus je schopný vyprodukovat za noc až 1 litr potu.

 

Jak se zbavit vlhkosti v peřinách?

 

Vlhkosti se zbavíte jednoduše tak, že peřiny a polštáře vždy pořádně vyvětráte a až poté je uložíte do peřiňáku. Ideálním prostředím pro větrání je venkovní zimní období, teploty se pohybují okolo nuly nebo pod ní a vlhkost vzduchu je nízká. Naopak krajně nevhodné jsou vlhké teplé letní měsíce, jelikož ty nahrávají roztočům.

 

Jak peřiny a polštáře stlát a skladovat?

 

Poté co peřiny a polštáře vyvětráte a zbavíte vlhkosti i tepla, můžete je uskladnit do peřiňáků nebo boxů, k tomu určeným. Co se týče dlouhodobého skladování peřin, tak zde je třeba být opatrný. Pro péřové peřiny a polštáře jsou krajně nevhodné vakuové pytle, jelikož peří by mělo mít možnost dýchat a také by se mohlo při vakuování polámat. Proto je vhodně je uskladnit buď v peřiňáku nebo ve skříni. Pokud máte dlouhodobě uskladněné peřiny, je vhodné je čas od času natřást. Přikrývky a polštáře z dutého vlákna je možné (po zbavení vlhkosti) uskladnit ve vakuových pytlích, kde budou šetřit vaše místo.

 

Kromě správného skladování se nezapomínejte o přikrývky a polštáře správně starat. Pokud nevíte, jak na to, přečtěte si náš článek s tipy, jak se správně starat o peřiny a polštáře.

Český výrobek

Tradiční výrobky z české republiky

Doprava zdarma

Objednejte nad 1 500 Kč a dopravu uhradíme za vás

Velkoobchod

Kvalitní výrobky za nejnižší možné ceny