Jak vybrat chránič matrace

Chránič matrace poskytuje ochranu před mechanickým poškozením a hlavně znečištěním. Při výběru chrániče na matrace je třeba si uvědomit pro koho je určená, tedy hlavně pro jakou postel.

 

Chrániče matrací podle velikostí

Nebojte se, že byste na svou matraci nesehnali odpovídající chránič. Chrániče na matrace se vyrábějí ve stejných velikostech, jako jsou klasické velikostí postelí a matrací. Na trhu naleznete samozřejmě také atypické chrániče. Pokud sháníte chránič matrace na dvoulůžko, doporučujeme koupit zvlášť chránič pro každou matraci. Vyhnete se tak následným problémům při praní, kdy by se vám velký kus chrániče nemusel do pračky vejít. Na trhu jsou samozřejmě k dostání i chrániče matrací pro děti a také nepropustné chrániče matrací při problémech s inkontinencí.

 

Typy chráničů dle chráněné plochy

Chránič matrace může být buď jen podložka, která je umístěna mezi matraci a prostěradlo. Tento typ chrániče matrací lze upevnit k matraci pomocí gumiček v rozích. Tyto chrániče plní svou ochrannou funkci a je mnohem snazší je prát. K dostání jsou také chrániče matrací jako obal, který chrání matraci po celé její ploše, avšak jejich údržba, co se praní týče, je náročnější. Avšak jsou vhodnější pro alergiky.

 

Výhody chráničů matrace:

  • Chrání matraci před znečištěním
  • Absorbují pot, kterého můžeme za noc vypotit až 1 litr
  • Lze je snadno prát
  • Tvoří tepelnou izolaci
  • Jsou vhodné pro alergiky

Už máte svůj chránič matrace? Ne? Tak neotálejte s jeho pořízením a zvyšte tak životnost své matrace.

Český výrobek

Tradiční výrobky z české republiky

Doprava zdarma

Objednejte nad 1 500 Kč a dopravu uhradíme za vás

Velkoobchod

Kvalitní výrobky za nejnižší možné ceny