Jak vybrat dětské povlečení

Ničím nerušený spánek zajistíte nejen kvalitní postýlkou a matrací, ale také díky vhodně zvolenému ložnímu prádlu, tedy prostěradlu a dětskému povlečení.

 

Na prvním místě nezávadnost

 

Miminka a děti mají velice citlivou pokožku a na toto je potřeba brát ohled nejen při výběru šamponu nebo mýdla, ale také při nákupu dětského povlečení a prostěradel. Některé materiály mohou dětskou kůži dráždit, tvořit ekzémy a kožní alergie. Proto zvolte raději osvědčené kvalitní materiály, jako je například bavlněná povlečení. Ty jsou zdravotně nezávadná a vyznačují se skvělou prodyšností a savostí.

 

Důraz na zapínání povlečení

 

Při výběru vhodného dětského povlečení do postýlky se soustřeďte také na typ zapínání. Absolutně nevhodné vnější jsou knoflíky a zipové uzávěry jelikož o ty se může dítě škrábnout a poranit. Takové zapínání volte jen v případě, že lze povlečení zapnout z vnitřní strany. V opačném případě volte raději dětské povlečení zakládací.

 

Výborná savost a prodyšnost dětského povlečení

 

Jelikož se děti stejně jako dospělí během spánku potí, je třeba kupovat opravdu kvalitní dětská povlečení. Bavlna je oblíbeným materiálem pro výrobu dětského povlečení. Její výborná savost a prodyšnost uchrání vaše dítě před nadměrným pocením a následným prochladnutím. Navíc je bavlněné dětské povlečení vhodné pro alergiky.

 

Šetřete čas snadnou údržbou

 

Pokud máte pocit, že místo odpočinku stále jen děláte domácí práce, věřte, že si můžete od jedné pomoci. Dětská povlečení bude zřejmě nutné prát a měnit častěji, jelikož je děti mohou znečistit. Volte proto dětské povlečení s nežehlivou úpravou, jako je například krepové nebo flanelové povlečení. Ty stačí po vyprání nechat uschnout a nemusíte je žehlit.

 

 

Pokud máte problém s výběrem správného dětského povlečení, obraťte se na nás a my vám rádi poradíme. Kromě bavlněného povlečení, doporučujeme koupit bavlněné prostěradlo a také nepropustné chrániče matrací, pro maximální komfort při spánku.  

Český výrobek

Tradiční výrobky z české republiky

Doprava zdarma

Objednejte nad 1 500 Kč a dopravu uhradíme za vás

Velkoobchod

Kvalitní výrobky za nejnižší možné ceny