Jak vybrat materiál prostěradla

Materiálů a rozměrů prostěradel je na trhu nespočet. Přitom kvalitní prostěradlo, dokáže s naším spánkem divy. Prostěradla by měla správně odvádět vlhkost a být příjemná na dotek.


Jak vybrat materiál prostěradla?

Jak již bylo zmíněno výše, tak materiálů prostěradel je mnoho a může být obtížné se mezi nimi orientovat. Podívejme se na jednotlivé typy společně.


Froté prostěradla

Froté prostěradla patří mezi oblíbené lůžkoviny. Materiál froté je vyroben z bavlněné smyčkové tkaniny, což dodává froté prostěradlům jejich nadýchanost a měkkost. Froté prostěradla jsou hřejivá a vyznačují se vyšší savostí. Díky gumě jsou tato prostěradla napínací a lze je tak skvěle natáhnout na požadovaný rozměr matrace a vydrží napnuté po celou noc. Díky své hřejivosti jsou vhodnější do chladnějších měsíců v roce. Froté prostěradla mají také jednu hlavní výhodu, kterou jistě oceníte – nemusí se žehlit. Praní doporučujeme na 40 stupňů. Gramáž froté prostěradel je 185g/m2.


Jersey (žerzej) prostěradla

Jersey prostěradla jsou vyrobena ze 100% bavlny a jsou velice hebká a příjemná na dotek, ačkoliv nejsou tak nadýchaná jako froté prostěradla. Lze je nalézt v praktické napínací verzi, takže se vám přes noc neshrnou z matrace. Tato prostěradla jsou vhodná hlavně v teplejším období, jelikož nejsou příliš hřejivá. Tato prostěradla doporučujeme prát na 40 stupňů. Gramáž u Jersey prostěradel je 145g/m2.


Bavlněná plátěná prostěradla

Nestárnoucí klasikou jsou stále bavlněná plátěná prostěradla. Lze je nalézt jak v provedení napínací tedy s gumou, tak v provedení bez gumy, kdy se jedná pouze o plátno. Bavlna se vyznačuje svou prodyšností a schopností absorbovat vlhkost. Díky své savosti jsou tak bavlněná prostěradla vhodná i do letních měsíců, kdy se nebudete tolik potit. Bavlněná prostěradla jsou také příjemná na dotek, jsou pružná a měkká. Tato prostěradla doporučujeme prát na 60 stupňů. Gramáž u prostěradel z bavlny bývá 125g/m2. Tato prostěradla jsou rovněž vhodná pro alergiky.


Při výběru ložních prostěradel nezapomínejte ani na správný rozměr. Před nákupem se proto ubezpečte, že koupené prostěradlo nebude vaši posteli malé.


Prostěradla z našeho sortimentu již dávno nejsou nudnými bílými potahy na matrace, ale naleznete je v mnoha barvách. Vybírejte proto prostěradla nejen podle materiálů, ale také podle vzhledu, jelikož jejich barevná škála provedení se dá hravě zkombinovat s nevšedními vzory ložního povlečení

Český výrobek

Tradiční výrobky z české republiky

Doprava zdarma

Objednejte nad 1 500 Kč a dopravu uhradíme za vás

Velkoobchod

Kvalitní výrobky za nejnižší možné ceny