Nevhodné povlečení v roli zabijáka spánku

Mnohdy to může být úplná maličkost, jako je například špatný výběr povlečení.

 

Nepodceňujte výběr materiálu povlečení

 

Kde je poptávka, tam je i nabídka a proto není divu, že se na trhu s ložním prádlem setkáváme s velkým množstvím materiálů povlečení. Pokud vybíráte pouze očima, věřte, že se můžete spálit. Ona totiž barva není všechno, proto zkuste zapojit prvně hmat a vyzkoušejte si, jak jsou vám jednotlivé materiály povlečení příjemné na dotek. Teprve potom vybírejte barvu. Myslete také na roční období, ve kterém budete povlečení používat, na léto volte raději saténová povlečení a na zimu pak raději flanelová nebo krepová povlečeníPod čím a v čem spát v zimě jsme psali v našem článku.

 

Barevným povlečením ke spánku

 

Ložní prádlo může pomoci dotvořit celkový vzhled ložnice a díky moderním designovým prvkům povlečení si můžete udělat z ložnice hotové umělecké dílo. Vybírejte barvy povlečení podle svých pocitů, podle toho jaké barvy se vám líbí a jaké barvy ložního povlečení se hodí do vaši ložnice.

 

Některé barvy se však do ložnice příliš nehodí:

 

  • Fialové povlečení

 

Fialová barva podporuje kreativní činnost a myšlení, proto je tato barva vhodná hlavně do pracoven a kanceláří. Pokud je však fialová vaše oblíbená barva, klidně vyzkoušejte fialové povlečení.

 

  • Modré povlečení

 

Modrá je bezpochyby jednou z nejoblíbenějších barev, pokud ji máte rádi, klidně své ložnici pořiďte modré povlečení. Myslete však na to, že se jedná o studenou barvu a proto by se touto barvou neměli obklopovat fyzicky slabší jedinci a zimomřiví lidé.

 

Jaké barvy povlečení jsou do ložnice tedy vhodné?

 

  • Zelené povlečení

 

Zelená barva je symbolem klidu, regenerace a zahání náladovost a nenávist. Dopřejte proto své posteli zelené ložní povlečení.

 

  • Červené povlečení

 

Červená barva je údajně symbolem agrese, ohně a energie, avšak i přesto se červené povlečení perfektně hodí do ložnice. Červené povlečení je vhodné pro všechny kdo pociťují smutek nebo únavu a také pro zimomřivé jedince.

 

  • Bílé povlečení

 

Bílá barva je neutrální a lze ji využít prakticky kdekoliv. Při jejím výběru zkuste zapojit fantazii a zkuste zkombinovat bílou barvu s prvky jiných teplejších barev a vytvořte tak ve své ložnici kontrast.

 

 

Nebojte se ve své ložnici experimentovat a zkoušet různé barvy i materiály ložního prádla. Pokud se však objeví problémy se spánkem, zkuste se zamyslet, zda za jedním z faktorů nemůže být právě špatný výběr povlečení.

Český výrobek

Tradiční výrobky z české republiky

Doprava zdarma

Objednejte nad 1 500 Kč a dopravu uhradíme za vás

Velkoobchod

Kvalitní výrobky za nejnižší možné ceny