Než koupíte povlečení

Povlečení a lůžkoviny obecně, prošly za poslední roky revolucí. Nemusíme se již spoléhat pouze na plachtová prostěradla, stejně tak nemusíte omezit svůj výběr na bílé bavlněné povlečení. A rozměrů? Tak těch je nespočet, jelikož je na trhu řada atypických rozměrů polštářů a peřin. Ale jak se v tom všem vyznat? Podívejte se, na co se před nákupem zaměřit.


Rozměry povlečení

Při výběru povlečení si dejte velký pozor, abyste věděli, jaký rozměr potřebujete. Pokud se rozhodnete pořídit si přikrývku v atypickém rozměru, ujistěte se, že na něj seženete běz větších problémů i povlečení.


Povlečení na jednolůžko pro dospělé

Klasický rozměr, který se nachází snad v každé domácnosti. Rozměr pro klasické jednolůžko je u peřiny 140 x 200 cm a pro polštář pak 90 x 70 cm.


Povlečení na jednolůžko pro děti

Povlečení pro dětské peřiny a polštáře můžeme najít ve stejném rozměru jako pro dospělé, tedy 140 x 200 cm, případně 140 x 90 cm. I polštářů jsou pak míry 70 x 90 cm a 65 x 45 cm. Dětská povlečení jsou navíc obohacena o oblíbené motivy zvířátek nebo aut.


Dětské povlečení do postýlky

Povlečení do dětské postýlky má obvykle rozměry u přikrývky 90 x 130 cm a u polštáře 45 x 60 cm.


Prodloužené povlečení

Prodloužená povlečení hledejte v rozměrech 140 x 220 cm.

 

Francouzské povlečení

Francouzské povlečení, oproti povlečení na jednolůžko, je určeno na jednu velkou přikrývku a dva polštáře. Rozměry peřiny jsou 240 x 200 cm a rozměry polštáře jsou klasické tedy 70 x 90 cm.


Francouzské prodloužené povlečení

I francouzské povlečení můžete najít v prodloužené verzi. Francouzské prodloužené povlečení má rozměry polštáře 90 x 70 cm a přikrývku v rozměrech 240 x 220 cm.


V našem sortimentu naleznete také další rozměry, výše zmíněné jsou ty nejčastější rozměry, se kterými se můžete setkat. Pokud máte zájem o atypický rozměr, kontaktujte nás a rádi vám vyjdeme vstříc.


Materiály povlečení

Nebojte se experimentovat a vyzkoušejte různé materiály povlečení a zjistěte, ve kterém se vám spí nejlépe. Různé materiály se také hodí do jiných ročních období, vybírejte proto tak, ať máte co povlíkat v zimě i v létě.


Bavlněné povlečení

Bavlna je nestárnoucí oblíbenou klasikou a hlavně díky svým přirozeným vlastnostem. Bavlněné povlečení je prodyšné a vyznačuje se skvělou schopností pohlcovat vlhkost. Máte doma alergika? Pořiďte mu bavlněné povlečení. Bavlnu lze prát na teploty 60 a více stupňů, což je teplota, která spolehlivě odstraní nejen špínu, ale také zahubí roztoče. Toto povlečení lze používat celoročně.


Flanelové povlečení

Bývá vám v posteli zima? Pak sáhněte po flanelovém povlečení, to se vyznačuje tím, že příjemně hřeje. Flanelové povlečení je vyrobeno z 100% bavlny se speciální povrchovou úpravou. Dá se říct, že je učesaná, aby se docílilo měkkého vzhledu s jemným vlasem. Toto povlečení se hodí hlavně do zimních měsíců. Flanelové povlečení doporučujeme prát na 40 stupňů, aby se zachovala jeho barevnost a měkkost.


Krepové povlečení

Pokud neradi žehlíte, doporučujeme pořídit krepové povlečení, které je opatřeno nežehlivou úpravou. Stejně jako flanelové povlečení, je i krepové povlečení vyrobeno z bavlny, která prošla povrchovou úpravou a také byla použita látka s vyšší gramáží. Krepové povlečení se nemačká a žehlička by mu spíše ublížila. Doporučujeme prát na 40 stupňů, pro zachování nemačkavých vlastností materiálu. Krepové povlečení lze využívat celoročně, jelikož v zimě vás příjemně zahřeje a v létě naopak zchladí.


Povlečení dle barev

Dnešní povlečení naleznete v mnoha vzorech i barvách, můžete si tak snadno sladit celou ložnici do podobných tónů nebo vytvářet příjemné barevné kontrasty. Dětské povlečení jsou navíc potištěné milými motivy s oblíbenými hrdiny. Pokud si nevíte s výběrem barev vašeho povlečení rady, podívejte se na náš článek, jak vybírat povlečení podle barev.


Zapínání na povlečení

Povlečení na zip

Zipové povlečení jsou stále více oblíbené, protože se nerozepínají jako knoflíky a nehrozí tak, že by nám peřina „vykukovala“ zpod povlečení.


Povlečení s knoflíky

Na trhu jsou stále oblíbené povlečení se zapínáním na knoflíky. Může se jednat o nitěné knoflíky, ty se však často trhají, nebo pak plastové knoflíky, které se mohou zlomit. Avšak pokud vyberete kvalitní povlečení, nemusíte se bát poškození.


Při výběru povlečení pro děti si dávejte zvlášť pozor na to, jaké uzavírání vybíráte. Knoflíky i zipy mohou snadno a rychle poškrábat dětskou tvářičku. Zvolte proto takové povlečení, které má zapínání z vnitřní strany. V opačném případě raději pořiďte zakládací povlečení.


Balení povlečení

Při koupi povlečení se můžete setkat s různým číselným označením na balení. A pokud nevíte, co tato čísla značí, může se stát, že budete doma nemile překvapeni, když zjistíte, že namísto dvou povlaků na polštář jste zakoupili jen jeden. První číslo na obalu vždy značí počet povlečení na přikrývku. Druhé pak označuje počet povlaků na polštář.


Sada 1+1

Balení obsahuje jedno povlečení polštář a jedno na přikrývku.


Sada 1+2

Toto balení obsahuje jedno povlečení na přikrývku a dva povlaky na polštáře.


Kde bylo povlečení vyrobeno

Při výběru vhodného povlečení se podívejte také na zemi původu, kde bylo povlečení vyrobeno. Evropská Unie klade přísný důraz na kvalitu látek a barviv, které jsou při výrobě použity. Tato povlečení jsou zdravotně nezávadná, stále barevná a ekologická. Pokud se setkáte s lůžkovinami z Asie, raději se podívejte jinde. U těchto výrobků nebyly kladeny při výrobě vysoké normy. Taková povlečení vám mohou způsobit podráždění, případně se mohou začít trhat a blednout. Podívejte se také na náš článek, jak poznat a vybrat kvalitní povlečení.

Český výrobek

Tradiční výrobky z české republiky

Doprava zdarma

Objednejte nad 1 500 Kč a dopravu uhradíme za vás

Velkoobchod

Kvalitní výrobky za nejnižší možné ceny