Péče o povlečení bez práce? Jde to

Čas je v dnešní době luxus, který téměř každému z nás schází. A když do denního režimu započítáte i úklid domácnosti, zjistíte, že trávíte úklidem, mytím nádobí a praním nemalou část svého života. Péči o povlečení, prostěradla a celkově lůžkoviny si můžete s našimi tipy zjednodušit.


Nežehlivé povlečení

Určitě sami dobře víte, jak může být žehlení povlečení a prostěradel zdlouhavé a pracné. Dejte sbohem žehlení a zvolte povlečení s nežehlivou úpravou.


Krepové bavlněné povlečení

Toto povlečení je vyrobeno z bavlny s povrchovou úpravou, aby se dosáhlo zvlněného povrchu. I přes speciální úpravu si krepové povlečení zachovává typické vlastnosti bavlny, tedy dokáže skvěle absorbovat vlhkost a je vhodné pro alergiky. Díky zmačkanému vzhledu jej není třeba žehlit a i přesto si zachová svůj tvar.


Saténové bavlněné povlečení

Povlečení z bavlněného saténu je dalším typem povlečení, které prošlo povrchovou úpravou. Typický lesklý vzhled povlečení dodává luxusní dojem. Jedná se o velice citlivou tkaninu, kterou není nutné žehlit a i přesto si zachová svůj hladký povrch.


Skládejte správně prostěradla

Prostěradla s napínací gumou jsou pro některé stále velkou záhadou, co se jejich skládání týče. Podívejte se na náš článek, jak správně poskládat prostěradlo s napínací gumou a již s ním nebudete bojovat. Pokud už si dáte tu péči s žehlením, je velká škoda toto prostěradlo naskládat do skříně v nevzhledné kouli.


Starejte se o své lůžkoviny správně

  • Po každém vyprání nechte povlečení i prostěradla důkladně proschnout. Pokud je do skříně naskládáte vlhké, hrozí jejich zatuchnutí a vy je tak budete muset znovu prát.
  • Investujte do chrániče matrací do postele. Matrace jsou sice chráněny prostěradly, ale ani to mnohdy nestačí. Pokud si lůžkoviny polijete, stačí vyprat chránič a máte hotovo. Bez chrániče matrací musíte pracně drhnout celou matraci a ani tak nemáte zajištěn kvalitní výsledek.
  • Veškeré lůžkoviny perte pravidelně a na doporučenou teplotu stanovenou výrobcem. Vyhnete se tak nenávratném poškození povlečení nebo dokonce polštářů a zbytečných investic do nových lůžkovin.


Pokud si nevíte s péči o lůžkoviny rady, podívejte se na naše tipy, jak se starat o povlečení.

Český výrobek

Tradiční výrobky z české republiky

Doprava zdarma

Objednejte nad 1 500 Kč a dopravu uhradíme za vás

Velkoobchod

Kvalitní výrobky za nejnižší možné ceny