Pod čím a v čem spát v létě

Co však dělat, když je nám v létě horko v posteli? Mnohdy to bývá až takové horko, že nám nedá spát. Ač se to nezdá, můžeme si od horka, alespoň částečně pomoci sami.

 

Nezapomínejte na přikrývku ani v létě

 

I když se vám může zdát, že bez přikrývky se vám bude v létě spát, opak je pravdou. Samozřejmě doporučujeme vyměnit těžkou hřejivou přikrývku, za letní přikrývku. 

Peřiny totiž neslouží pouze jako zdroj tepla, tedy hlavně v zimě, ale také dokáží absorbovat a odvádět vlhkost. Během noci dokáže naše tělo vypotit až 1 litr potu, který spolehlivě zachytí přikrývky nebo kvalitní chránič matrace. Doporučujeme tedy pořídit sezónní přikrývky, na zimu zimní a na léto letní přikrývky z dutého vlákna. 

 

Zchlaďte se povlečením

 

Že jste nikdy neslyšeli o chladivém povlečení? Zdá se vám to jako mýtus? Moderní trendy si žádaly také nové moderní materiály a provedení ložního povlečení.

Na léto vám proto doporučujeme zvolit bavlněné povlečení. Povlečení z bavlny je vhodné do letních i zimních měsíců, nevyznačuje se hřejivostí ani chladivostí, proto je vhodná od všech ročních období. Lze ji prát na vyšší teploty a proto lze o bavlněném povlečení říct, že je maximálně hygienické. Navíc je bavlna vhodná pro alergiky. Bavlněné povlečení navíc skvěle pohlcuje a absorbuje vlhkost.

Pokud hledáte povlečení s chladivým dojmem, zvolte povlečení z bavlněného saténu. Bavlněný satén je typický svým luxusním a hladkým vzhledem. Navíc se povlečení z bavlněného saténu nemačká a proto jej není nutné žehlit. Bavlněný satén je moderní látka, která si i přes svou úpravu zachovává vlastností bavlny.

 

Pokud nevíte pod čím a v čem spát v zimě, přečtěte si náš článek.

 

Český výrobek

Tradiční výrobky z české republiky

Doprava zdarma

Objednejte nad 1 500 Kč a dopravu uhradíme za vás

Velkoobchod

Kvalitní výrobky za nejnižší možné ceny