Tipy jak a podle čeho vybírat polštáře

Pokud si vyberete nevhodný polštář, můžete se potýkat s řadou bolestivých problémů, od bolesti zad, hlavy, krční páteře až po špatné držení těla a následné špatné zakřivení páteře. Proto jsme pro vás sepsali tipy, jak si vybrat správný polštář.

 

Tvar polštáře

Tvar polštáře je jedním z hlavních kritérií, které si musíte rozmyslet. Tedy zda chcete polštář anatomický nebo klasický. Anatomický polštář sleduje linii krku, hlavy a ramenou a volí jej hlavně lidé, kteří spí na boku a na zádech. Klasický polštář volí lidé, kteří spí na břiše nebo polohy během noci střídají.

 

Polštář podle polohy ve spánku

 

Poloha spánku na zádech

Pokud spíte častěji na zádech je pro vás vhodný polštář anatomického tvaru, který je středně měkký a vyšší. Takový polštář by měl vhodně podpírat ramena a krk a držet páteř v přirozeně zakřivené poloze.

 

Poloha spánku na břiše

Jestliže je vaší doménou spánek na břiše, vybírejte nízký polštář, který nebude namáhat vaši páteř. Tyto požadavky splňují hlavně ploché polštáře plněné mikrovlákny nebo hedvábím.

 

Poloha spánku na boku

Při poloze na boku je důležité vybírat anatomický polštář, který je vyšší a pevnější. Takový polštář by měl být oporou pro krk, ramena a hlavu.

 

Kombinace poloh během spánku

Pokud se během spánku převalujete a měníte prakticky všechny polohy, vybírejte přizpůsobivý polštář, který je středně vysoký, středně měkký s pružnou a pevnou náplní.

 

Druh náplně polštáře

Při výběru náplně se ohlížejte také na své zdraví a na to zda nemáte alergie na roztoče.

 

Polštáře s náplní paměťové pěny

Paměťová pěna se dává často do anatomických polštářů, které jsou vhodné pro některé z výše uvedených poloh. Jsou hojně oblíbené, jelikož poskytují perfektní oporu pro krk, ramena i hlavu. Jsou vhodné pro alergiky i astmatiky.

 

Polštáře s mikrovlákny

Tyto polštáře jsou vhodné pro alergiky nebo astmatiky, jelikož se v nich příliš nedrží roztoče. Dále vynikají svou schopností absorbovat pot a vlhkost. Lze je snadno prát i na vyšší teploty, takže jsou maximálně hygienické.

 

Péřové polštáře

Polštáře i přikrývky s péřovou náplní jsou stále starou oblíbenou klasikou. Díky moderní výrobě, mohou být vhodné i pro alergiky, jelikož jsou šité, tak aby se zabránilo úniku peří a vniknutí roztočů do polštáře.

 

Podívejte se také na tipy jak se starat o polštáře.

Český výrobek

Tradiční výrobky z české republiky

Doprava zdarma

Objednejte nad 1 500 Kč a dopravu uhradíme za vás

Velkoobchod

Kvalitní výrobky za nejnižší možné ceny