Tipy jak vybrat povlečení do ložnice dle barev

Bílé povlečení

Bílá barva je starou dobrou otřepanou klasikou, která nikdy neomrzí ani neurazí. Mnoho z nás má stále na své posteli barevná povlečení, přičemž prostěradlo povlékají bílé. Bílá barva podporuje jasnou mysl a soustředěnost. Bílé povlečení také dodává dojem čistoty. Pro někoho může bílá barva působit studeným dojmem, proto se nebojte toto povlečení použít v letních měsících, aby vás pocitově ochladilo, případně jej v zimě kombinujte s teplými odstíny.


Zelené povlečení

Bavlněné povlečení v zelené barvě působí na naše tělo uklidňujícím a svěžím dojmem. Zelená je také barvou života, napomáhá regenerovat, uklidňuje a lze díky ní snáze relaxovat. Zelené povlečení může pozitivně ovlivnit jedince s nízkým sebevědomím.


Červené povlečení

S červeným povlečením se musí opatrně, jelikož červená je barvou vášně, lásky, ohně a nenávisti. Pokud se rozhodnete pro pořízení červeného povlečení, rozhodně jej zkombinujte s klidnějšími barvami jako je béžová a hnědá.


Modré povlečení

Modrá barva je barvou intelektu, poznání, vody a vzduchu. Modré povlečení tak může podporovat vaši kreativitu a otevřenost. Stejně jako bílé povlečení může i modré působit na naše tělo chladně. Nebojte se proto také modrou kombinovat s jinými odstíny a barvami.


Všechny výše zmíněné barvy můžete zakomponovat také do barvy koberce či stěn. Nebojte se zvolit také odlišné barvy pro  povlečení a prostěradlo.Pokud si nevíte s výběrem správného povlečení rady, podívejte se na naše tipy, jak poznat a vybrat kvalitní povlečení.

Český výrobek

Tradiční výrobky z české republiky

Doprava zdarma

Objednejte nad 1 500 Kč a dopravu uhradíme za vás

Velkoobchod

Kvalitní výrobky za nejnižší možné ceny