Vše o krepovém povlečení

Jelikož člověk stráví až třetinu života spánkem, je důležité dbát na to, abychom tuto dobu strávili v prostředí, které je kvalitní a vyhovuje našim požadavkům. Proto se můžete inspirovat na stránkách www.petrsmolka.cz a vybrat si zde z naší široké nabídky kvalitního českého povlečení.

Co je to krep?

Nejoblíbenějším povlečením je u nás stále bavlněné, ale už ho pomalu a jistě začíná dohánět povlečení z krepu. Slovo krep pochází z francouzštiny a znamená tupírovaný, jde o textilní tkaninu, která má vlnitý povrch. Toto vzniklo díky zpracování látky, ve výsledku má povrch střídavě hladký a vlnitý povrch. Původně se jedná o bavlněnou látku, která je zpracována, je barvena, potištěna, vysrážena a krepována.

Výhody krepového povlečení

Krepove povlečení je porézní a zpravidla se nemačká. Není vhodné jej žehlit, žehlička tomuto materiálu může ublížit. Ale pokud neradi žehlíte, tak je pro Vás toto povlečení tím pravým. Je to také trvanlivější materiál, barva i velikost vydrží déle. Doporučujeme prát povlečení otočené na rub, na 40°C, tak prodloužíte životnost svého povlečení.

Jaké jsou rozměry krepového povlečení?

Krepové povlečení vyrábíme v různých velikostech, můžete si vybrat různé rozměry, přičemž standardní velikost na 1 lůžko (1 peřina + 1 polštář) je 140x200 cm peřina a 70x90 cm polštář. Kromě toho je možné vyrobit i prodlouženou verzi, kdy má peřina rozměr 140x220 cm a polštář má rozměr 70x90 cm. Další zajímavou variantu tvoří, tzv. Francouzské povlečení, ve kterém jedno balení obsahuje povlaky na 1 peřinu a 2 polštáře (peřina má velikost 200x220 cm a povlaky na polštáře mají rozměry 70x90 cm). Takovéto balení bývá označeno 1+2 (1 peřina a 2 polštáře).

Dětské krepové povlečení

Kromě toho je možné objednat si i rozměry vhodné pro dětské postele, a to ať už v klasickém rozměru jednolůžkové postele 70x90 cm a 140x200 cm, nebo v rozměru 45x65 cm a 140x90 cm, což jsou rozměry povlečení na dětskou postýlku.

Doplňkové zboží 

Dále také nabízíme možnost objednat si polštářek v rozměrech 45x35 cm, 45x65 cm, nebo 70x90 cm. Další výhodou je možnost objednat si krep v metráži, můžete si vybrat z množství různých dezénů, které nabízíme. Metráž má šíři 140 cm.

Máme rozsáhlý výběr krepového povlečení, a to i v dětských vzorech. Můžete si vybrat takový styl, který je Vám blízký a hodí se do Vaší ložnice.

Design povlečení

Do tmavší ložnice se většinou hodí více povlečení ve světlých tónech a do světlých ložnic zase naopak tmavší dezény. U každého povlečení je odkaz na prostěradla, která k danému vzoru barevně ladí. Můžete si tak vyladit vzhled Vaší ložnice do nejmenších detailů. https://www.petrsmolka.cz/krepove-povleceni/

Český výrobek

Tradiční výrobky z české republiky

Doprava zdarma

Objednejte nad 1 500 Kč a dopravu uhradíme za vás

Velkoobchod

Kvalitní výrobky za nejnižší možné ceny