Jak a podle čeho vybírat typ přikrývky

Péřové přikrývky


Stará dobrá klasika, která neomrzí i přes svou vyšší pořizovací cenu. Je vhodná pro ty, kteří mají rádi teplo. Pokud patříte mezi zimomřivce, určitě vás péřová přikrývka potěší. Díky péřové výplni skvěle udržuje teplo, brání úniku tepla zpod peřiny a odvádí a absorbuje vlhkost z vašeho těla. Moderní péřové přikrývky mohou být vhodné i pro alergiky. Jsou totiž šity tak, aby se zabránilo úniku peří a snížily průnik roztočů dovnitř na minimum. Péřové přikrývky jsou šity kazetovým prošitím, aby se zabránilo přesouvání peří po celé ploše peřiny, ale aby držely na jednom místě. Kvalita péřové peřiny se odvíjí od poměru prachového peří od praporového. Kvalitní přikrývky mají vyšší podíl prachového peří.


Přikrývky z dutého vlákna


Přikrývky z umělého vlákna, nejčastěji dutého, potěší hlavně alergiky. Vybrané tipy peřin lze totiž prát na více jak 60 stupňů, což nesvědčí roztočům a jsou zničeni. Lze je také mnohem častěji prát a sušit oproti péřovým přikrývkám a vynikají také nižší pořizovací cenou. Stejně jako péřové přikrývky tak i přikrývky z dutého vlákna jsou výbornými tepelnými izolátory a dokážou udržet příjemné teplo. Hřejivost pak ovlivňuje tvar a typ přikrývky. Přikrývky lze rozdělit na letní přikrývky a na zimní přikrývky, vše záleží na množství a typu výplně a na požadovaném množství tepla, které pod přikrývkou chcete udržet. Přikrývky z dutého vlákna vynikají také svou lehkostí oproti klasickým péřovým peřinám.


Přikrývky z ovčí vlny


Ovčí vlna je využívána lidmi od pradávna, kromě různých kožešin před krb se z ní vyrábějí různé druhy oblečení a najdeme ji jako hřejivou výstelku některé z obuvi. Není tedy divem, že své uplatnění nalezla ovčí vlna i mezi lůžkovinami. Oproti ostatním typů přikrývek dokáže ovčí vlna absorbovat lidský pot a následně jej odpařovat a tím si tělo zachovává stálou tělesnou teplotu. Ovčí vlna také obsahuje lanolin, tedy voskovitý tuk, který změkčuje a zjemňuje naši pokožku a má hypoalergení a antibakteriální účinky. Navíc má tu vlastnost, že v zimě dokáže příjemně hřát a v létě ochladit. Přikrývky z ovčí vlny je potřeba šetrně prát, ideálně do 30 stupňů a přebytečnou vodu vymačkat a následně pověsit. Zapomeňte proto na pračku i prací prášky, ovčí vlnu je nutné prát ve speciálním šamponu.

 

Přikrývky i polštáře je potřeba vybírat pečlivě s ohledem na naše potřeby. Vybírejte přikrývky, pod kterýma vám bude v zimě teplo a v létě se v nich nebudete zbytečně potit. Stejně tak myslete na alergie na roztoče ať už své nebo okolí. Vždyť vašim cílem je dosáhnout zdravého, klidného a ničím nerušeného spánku.

 

Český výrobek

Tradiční výrobky z české republiky

Doprava zdarma

Objednejte nad 1 500 Kč a dopravu uhradíme za vás

Velkoobchod

Kvalitní výrobky za nejnižší možné ceny