Jaký materiál povlečení zvolit do své ložnice

Bavlněné povlečení


Ložní povlečení z bavlny je starou oblíbenou klasikou, která neomrzí. Bavlna výborně saje vlhkost a vyznačuje se prodyšností. Bavlněné povlečení je velice příjemné na pokožku, jelikož je měkké a pružné. Bavlněné povlečení je odolné vůči vyšším teplotám, lze jej prát na vyšší teploty. Proto je bavlněné povlečení maximálně hygienické a při praní na více než 60 stupňů se zbavíte roztočů z lůžkovin. Tento typ povlečení lze využívat celoročně. Jedinou nevýhodou bavlněného povlečení je nutnost žehlení. Bavlněné povlečení se oproti ostatním více mačká, a proto je nutné jej vždy dobře vyžehlit. Pokud hledáte povlečení s fototiskem, pak určitě narazíte na tento materiál, který je pro zpracování požadovaných motivů nejvhodnější.


Krepové povlečení


Povlečení z krepového materiálu se těší také vysoké oblíbenosti díky své nežehlivé úpravě. Po vyprání stačí krepové povlečení pouze dobře vysušit a lze znova použít, jelikož jej není potřeba žehlit. Povlečení je nemačkavé a proto vypadá vždy jako právě povlečené. Na dotyk je o poznání tvrdší oproti bavlněnému povlečení. Krepové povlečení je vyrobeno ze 100% bavlny, která byla speciálně upravena, aby se docílilo zvlněného povrchu. Krep se vyznačuje výbornými izolačními schopnostmi, takže v létě chladí a v zimě hřeje, lze je tedy využívat také celoročně. Stejně jako bavlněné povlečení, tak i krepové vyniká svou pružností a savostí.


Saténové povlečení


Povlečení z bavlněného saténu se může pyšnit svým luxusním vzhledem, který zaručeně bude slušet každé ložnici. Saténové povlečení je vyrobeno z bavlněné příze s jemným leskem na povrchu tkaniny. Povlečení z bavlněného saténu je velmi příjemné na dotek, málo se mačká a proto není třeba jej žehlit. Avšak nežehlivá úprava materiálu se může u jednotlivých typů lišit. Toto povlečení doporučujeme prát naruby nanejvýš na 40 stupňů, aby se předešlo jeho poničení a zachovalo si svůj lesk. Saténové povlečení se hodí hlavně do teplejšího letního období, pro zimní měsíce vyberte raději některé z výše zmíněných materiálů.


Flanelové povlečení


Pro zimomřivce a milovníky tepla pod peřinou jsou více než vhodná flanelová povlečení. Ty jsou známy pro svou vysokou hřejivost. Flanelové povlečení je vyrobeno z bavlny, ale pro jeho výrobu je zvolena hustě tkaná látka s vyšší gramáží. Látka je speciálně „učesaná“, čímž se docílilo požadované měkkosti a jemného vlasu na povrchu látky. Hustá tkanina navíc chrání lůžkoviny před vniknutím prachu a pylu. Jak již bylo napovězeno, toto povlečení je vhodné hlavně do chladnějšího období v roce. Doporučujeme prát jej na 40 stupňů, aby se zachovala barevnost a měkkost povlečení.

 

Český výrobek

Tradiční výrobky z české republiky

Doprava zdarma

Objednejte nad 1 500 Kč a dopravu uhradíme za vás

Velkoobchod

Kvalitní výrobky za nejnižší možné ceny